Diétázó emberek egy adag fogyasztó tésztája.

Cégünk fogyasztó hatású paleo és diétás tészták gyártásával és forgalmazásával foglalkozik.

36. heti recept - Kapros cukkinis Fitthin Paleo spagetti

Mai receptünkben egy igazán ízletes, ám mégis könnyen és gyorsan elkészíthető tésztaétellel szeretnénk kedveskedni.
 

Hozzávalók (1 adag/55 g):

  • Fitthin Paleo lenmagos spagetti (55 g)
  • 30–40 g reszelt cukkini (körülbelül egy nagyobb cukkini fele)
  • 1 gerezd fokhagyma
  • só, bors ízlés szerint
  • 1 teáskanálnyi szárított kapor
  • 50 g natúr joghurt
  • 1 evőkanál olívaolaj


Elkészítés:

  1. Reszeljük le a cukkinit egy nagyobb lyukú reszelőn.
     
  2. Hevítsük fel az olajat, majd tegyük a serpenyőbe a cukkinit, keverjük meg és kezdjük el párolni.
     
  3. Adjuk hozzá a fokhagymát, reszelve vagy fokhagymanyomóval, ízlés szerint sózzuk és borsozzuk.
     
  4. Főzzük ki a Fitthin Paleo lenmagos spagettinket az előírásnak megfelelően.
     
  5. Ha a cukkini már nagyjából megpuhult, adjuk hozzá a natúr joghurtot és a kaprot, keverjük össze és pároljuk puhára. Ha szükséges, ízesítsük még a készülő ételt.
     
  6. Tegyük egy tányérra a tésztát és öntsük rá a cukkinis feltétet, keverjük össze, a tetejére pedig szórhatunk még egy kevés kaprot.


Jó étvágyat kívánunk!

Még több receptért kattints ide!

Az ételallergiáról

Korábbi cikkünkben már rövid ismertetést írtunk az ételallergia és az ételintolerancia közötti különbségekről, valamint ezeknek a főbb ismertetőjegyeiről. Nem mindegy ugyanis, hogy allergiáról beszélünk-e, vagy csak bizonyos ételekre való érzékenységről.

Mai cikkünkben az ételallergiáról olvashattok további információkat.
 

Mi az ételallergia?

Ételallergiás reakció akkor alakul ki, amikor immunrendszerünk túl érzékenyen reagál valamilyen élelmiszerre, vagy annak bizonyos összetevőire, és ezt veszélyesnek ítéli meg, beindítva ezzel szervezetünk védekező mechanizmusát. Nem csupán emésztőrendszeri problémák jelentkezhetnek, mint például a hasmenés, gyomor- és bélproblémák, előfordulhat csalánkiütés, köhögés, de akár fulladásos reakció is.
 

Milyen élelmiszerek váltanak ki allergiás reakciót?

Legtöbbször a fehérjék okoznak allergiát, de gyakori a szénhidrátok és zsírok okozta ételallergia is. Az is előfordulhat, ha egy bizonyos ételre allergiásak vagyunk, az ahhoz hasonló élelmiszerektől is beindulhat az allergiás reakció. Aki például allergiás a garnélarákra, nagy valószínűséggel fog hasonlóképp reagálni a homárra is.

Leggyakoribb ételallergiát okozó élelmiszerek:

  • tejfehérje
  • tojás
  • mogyoró
  • szója
  • dió
  • hal, kagyló
  • eper


Hogyan kezeljük az ételallergiát?

Az ételallergia kezelésére sajnos csak egyetlen mód van, mégpedig az, ha teljesen elhagyjuk étrendünkből az allergiát kiváltó élelmiszereket. Ez nem feltétlenül jelent problémát. Ha el is hagyjuk azokat az élelmiszereket, amik allergiás reakciót váltanak ki belőlünk, ma már találhatunk helyettesítő élelmiszereket.

Új életmódot kell kialakítani, aminek következtében akár egy teljesen egészséges életmódra is átválthatunk. Ez magával hozza persze azt, hogy lecseréljük az éléskamrában tárolt élelmiszereket egészségesebb megfelelőjükre, ugyan úgy, ahogy a tésztát is lecserélhetjük Fitthin Diétás durum száraztésztáinkra, ami már tojás hozzáadása nélkül készült.

Olvass tovább itt!

5 bevált módszer a falásrohamok ellen

Sokan hajlamosak vagyunk arra, hogy diétánk alatt még a megengedett mennyiségnél is jóval kevesebbet fogyasszunk. A hétköznapi teendőket, a munkát, vagy az egyetemet valóban nehéz összeegyeztetni az egészséges életmóddal, ám ha nem étkezünk megfelelően, könnyen eshetünk bele ebbe a hibába. Legfőképp akkor, ha étkezésünket nem tudatosan kontrolláljuk.

A koplalás önmagában is a legrosszabb módja a fogyásnak, ám szervezetünk egy idő után már nem bírja ezt a fajta terhelést. Ahogy a jojóeffektusról szóló cikkünkben is írtuk már, az ilyen időszakok után általában a hízás elkerülhetetlenné válik.

Hogy miért?

Amikor „éheztetjük” magunkat, szervezetünk nem kapja meg az elegendő tápanyagot és vitaminokat. Ennek következtében – ha hosszú ideig tart ez a folyamat – bármit eszünk, az abban a pillanatban elraktározódik.

A legtöbb esetben viszont az ilyen koplaló napok, hetek, hónapok után, vagy akár közben is gyakran ránk törhetnek olyan falásrohamok, amik nem csak a plusz kilókért felelősek, de ha túlesszük magunkat, ez sokszor rosszullétet és igen komoly problémákat okozhatnak szervezetünkben.

Ahhoz, hogy sikerüljön leküzdeni falásrohamainkat, az egyik és talán legfontosabb teendő, hogy tudatosan kontrolláljuk étkezésünket. A Fitthin Paleo lenmagos és tökmagos, valamint a Fitthin Diétás durum száraztésztáink előre kimért adagjai tökéletesen megfelelő választás az étkezések tudatos kontrollálásának érdekében.
 

A falásrohamok ellen a tudatosan kontrollált étkezés mellett több módszerrel is tehetünk:

  1. Fontos a napi többszöri étkezés, de az adagok mennyiségét csökkentsük.
     
  2. A legfontosabb, hogy a reggelit soha ne hagyjuk ki. Főleg fehérjében és lassan felszívódó szénhidrátokban gazdag élelmiszerek kerüljenek a tányérunkra.
     
  3. Ha úgy érezzük, ránk tör a falásroham, együnk meg egy almát, vagy bármilyen gyümölcsöt. Jobban csillapítja az éhséget, mint a nassolnivaló, nem utolsó sorban pedig egészségesebb is.
     
  4. Igyunk elegendő folyadékot! Sokszor ugyanis nem éhesek vagyunk, hanem szomjasak, így ha például étkezések előtt megiszunk egy nagy pohár vizet, garantáltan nem fogjuk tudni túlenni magunkat.
     
  5. Paleolit életmódra váltással is megszüntethetőek a falásrohamok, hiszen a kiegyensúlyozott táplálkozás, valamint többek között a friss zöldségek és gyümölcsök fogyasztásával szervezetünk hozzájut a szükséges tápanyagokhoz és vitaminokhoz.


Étkezésünk tudatos kontrollálásával, valamint a fent említett módszerekkel könnyű szerrel túllendülhetünk falásrohamainkon.

A teljes cikkért kattints ide!

Egészséges táplálkozással agyunk serkentése érdekében

Elkezdődött a szeptember, ami sokaknak az új tanévet is jelenti. Ismét beülünk az iskolapadba, bejárunk az egyetemre előadásokat hallgatni. Ősszel a munkára is sokkal jobban kell koncentrálnunk, hiszen a lazább nyári napoknak már a munkahelyen is csak hűlt helye maradt.

Ahhoz, hogy agyunk működését felpezsdítsük, fontos, hogy odafigyeljünk táplálkozásunkra. Csak akkor működik jól szervezetünk, ha kiegyensúlyozott az étrendünk is – amellett persze, hogy eleget pihenünk.
 

Mivel segítsük elő koncentrációnk helyes működését?

Szénhidrátok

Az idegrendszer megfelelő működéséhez fontos az energia is, ugyan annyira, mint a pihenés. Az energiát pedig a szénhidrátbevitellel tudja pótolni szervezetünk. Azonban jól kell megválasztanunk, hogy milyen szénhidrátokat fogyasztunk. Erre a paleo életmód megfelelő példa, hiszen a paleolit táplálkozásban a finomított élelmiszerek, így a finomított cukrok és gabonafélék abszolút tiltólistásak.
Teljes kiőrlésű élelmiszerekkel, vagy akár a Fitthin Paleo tökmagos és lenmagos száraztésztáinkkal viszont megfelelő mennyiségű és minőségű szénhidráttal tudjuk segíteni agyunk működését.
 

Omega-3 zsírsavak

Omega-3 zsírsavak fogyasztása megelőzheti a depresszió kialakulását, valamint csökkenti az idegességet és az agressziót is. Ahhoz pedig, hogy koncentrálni tudjunk, az egyik legfontosabb forrás. Fogyasszunk hát minél több halat, amiben ugyanis megtalálható az omega-3.
 

B-vitaminok

Agyunk megfelelő működéséhez az egyik legfontosabb, hogy a B12-vitaminhoz hozzájusson szervezetünk. Ezt húsfogyasztással meg is tehetjük, hiszen a legtöbb B12-vitamint azzal juttatjuk be szervezetünkbe. Ez a paleo életmódot folytatók számára jó hírt jelent, hiszen étkezésük fő alapanyaga mindenképp a hús.
 

Koffein

A kávéfogyasztás köztudottan serkenti agyunk működését és segít legyőzni a fáradtságot. Egészséges életmód mellett – nem rendszeresen ugyan – belefér egy-két csésze kávé. Ha tehetjük, akkor fogyasszunk zöldkávét: ez ugyanis sokkal kímélőbb emésztőrendszerünk számára, mint a pörkölt kávé.

Itt tovább olvashatsz!

Itt az ősz - Táplálkozz az évszaknak megfelelően

Ahogy korábban már írtunk róla, az évszakok szerinti táplálkozás nagyban hozzájárul egészségünk megőrzéséhez. Az idényélelmiszerek fogyasztása megkönnyíti az alkalmazkodást az adott évszakhoz, hiszen azokat a vitaminokat és ásványi anyagokat juttatjuk be szervezetünkbe, amelyek segítik egészségünk megfelelő működését.

Aki a paleo életmód mellett döntöttek, azoknak különösen érdemes odafigyelniük az évszakok szerinti táplálkozásra, a kettő kombinálásával ugyanis még eredményesebb lehet étrendünk.
 

De, hogy mire kell odafigyelni?

Az őszi időszak valójában a nyár utáni méregtelenítést és a téli időre való felkészülést jelenti. Így a legfontosabb, hogy megfelelően hidratáljuk szervezetünket.

Szerencsére ősszel bővelkedünk a zöldségekben és gyümölcsökben is. Ha elegendő mennyiségű, lédús gyümölcsöt fogyasztunk, nem kell félnünk a téltől sem. Teák fogyasztása is jótékony hatással lehet ránk a hűvösebb idők alatt.

Fontos az, hogy a C-vitamint pótoljuk, hiszen fokozza immunrendszerünk működését. Ezáltal a betegségek is nehezebben gyűrnek minket maguk alá.
 

Mit fogyasszunk ősszel?

  • Szőlő: reggelente egy pohár friss szőlőlé, vagy pár szem szőlő már elegendő lehet egészségünk megőrzéséhez, emésztőrendszerünk karbantartásához. A szőlőt különösen a nyár végi, ősz eleji időszakban fogyasszuk, hiszen akkor érjük el vele a megfelelő hatást.
     
  • Teljes kiőrlésű élelmiszerek: a teljes kiőrlésű kenyér az őszi időben tökéletes választás lehet reggelihez. Ezen kívül azonban a tésztaételek közül a teljes kiőrlésű tészta mellett a Fitthin Paleo lenmagos és tökmagos száraztésztáink fogyasztását is előszeretettel javasoljuk.
     
  • Szilva: amellett, hogy önmagában is ajánlott fogyasztani ezt a gyümölcsöt, a szilvát akár házilag is aszalhatjuk, a téli időszakban biztosan szükségünk lehet rá. Emésztőrendszerünk karbantartásában ugyanis fontos szerepet játszik.
     
  • Gomba: az egyik legjobb választás az őszi hónapokban a gomba, amit nem csak önmagában fogyaszthatunk. A szürke tölcsérgomba például jól száradó képessége miatt, ledarálva később fűszerként is alkalmazható.
     
  • Sütőtök: sokak kedvence a sütőtök, amit nem csak kifaragni, de megenni is érdemes és szükséges is. Sütőben elkészítve, de levesként is kiválóan ellátja funkcióját.


Ha odafigyelünk a megfelelő minőségű és mennyiségű ételek fogyasztására ősszel is, nem csupán a téli időszak betegségeit kerülhetjük el, de az év többi részéhez is elegendő lendületet szerezhetünk.

Kattints ide több cikkért!

35. heti recept - Marhahúsos Fitthin Paleo spagetti

Szeptember első hétvégéje előtt állunk, és ha nem is sikerült egy hatalmas bulival elbúcsúztatnunk a nyarat, egy kisebb baráti összejövetellel üdvözölhetjük az őszt. Nincs is jobb módja ennek, mint egy közös vacsora, ahol már a főzésre összejöhet a társaság.

Mai receptünk a paleo életmódot folytatók kedvencévé is válhat, hiszen ez az étel teljes mértékben betartja a paleo étrend szabályait.
 

Marhahúsos Fitthin Paleo spagetti
 

Hozzávalók 5 adaghoz (1 csomag 5x55 g):

Elkészítés:

  1. Vágjuk fel a marhát körülbelül egy centis csíkokra. Sózzuk, borsozzuk, majd pácoljuk: keverjünk a mustárhoz ízlés szerint zöldfűszereket, egy kevés reszelt gyömbért, valamint egy evőkanál balzsamecetet. Keverjük össze a hússal és lefedve tegyük a hűtőbe pár órára.
     
  2. A Fitthin családi kiszerelésű Paleo lenmagos spagettitésztánkat az előírásnak megfelelően főzzük ki.
     
  3. Aprítsuk fel a zöldségeket.
     
  4. A legegyszerűbb, ha wokban készítjük el az ételt. A kész tésztát szűrjük le, majd az előmelegített olívaolajba szórjunk egy gerezd aprított fokhagymát. Öntsük bele a tésztát, maximum 5 percig folyamatosan keverve süssük meg.
     
  5. Miután a tésztát elkészítettük, forrósítsunk még egy kevés olajat és süssük ki a húst. Figyeljünk oda, mikor készül el, ha ez megtörtént, tegyük félre.
     
  6. A zöldségeket pirítsuk meg egy kevés olajon, majd az egészet keverjük össze a tésztával és a hússal.


Jó étvágyat kívánunk!

Több paleo receptért kattints ide!

Hogyan fogadtassuk el új életmódunkat a családdal

Az egészséges életmód választása egy hosszú folyamat eredménye. Tervezést igényel, ezen kívül pedig a kísérletezés is hosszú időt vesz igénybe. Ki kell tapasztalnunk, mely ételekre reagál rosszul szervezetünk és ez alapján megválasztani azt az étrendet, ami számunkra a megfelelőt jelentheti. Ez a folyamat még önmagunknak is nehéz pillanatokat okozhat. Ám az, hogy mi megbarátkoztunk új életmódunkkal és szeretjük is csinálni, nem jelenti azt, hogy a közvetlen környezetünkben élők, például a családunk is támogat minket döntésünkben.

Fontos azonban, hogy családunktól is kapjunk megerősítést. Ugyan úgy, mint az élet bármely más területén, szükségünk van azoknak az embereknek a támogatására, akiket szeretünk. Így az is elengedhetetlen, hogy új életmódunkban ne akadályozzanak minket.

Nehéz azonban egy régi folyamatot megszakítani. A családi ebédek megváltoznak, hiszen nem csak a megszokott ételek kerülnek az asztalra. Több időt is igénybe vehet így a főzés, valamint új étrendünk nemtetszést válthat ki otthon. Ennek ellenére muszáj kompromisszumot kötnie a család minden tagjának, hogy sikerüljön elfogadtatnunk új életmódunkat.
 

Mit tegyünk?

  • Mondjuk el, miért döntöttünk az életmódváltás mellett.
     
  • Ne erőltessük rá családunkra, hogy egyék ugyan azt, mint mi, de olykor készítsünk nekik egy adagot, hogy megkóstolhassák.
     
  • Segítsünk be az otthoni főzésbe, így nem csak az ebéd, hanem a főzés közben is át tudjuk beszélni mindennapjaink történéseit.
     

Mit tehetnek ők?

  • Végighallgatják mondanivalónkat.
     
  • Ha nem is szoknak rá, de új étrendünk egy-egy darabját próbálják ki. Ha a család szokott „tésztanapot” tartani, kóstolják meg a Fitthin Paleo lenmagos száraztésztánkból készült ételeket.
     
  • Bevásárláskor gondoljanak ránk is. Ha például a paleo életmód mellett döntöttünk, ügyeljenek rá, hogy ne vegyenek több gabonafélét, mint amennyit ők megesznek, hiszen a paleolit táplálkozás során ezek az élelmiszerek tiltólistán szerepelnek.
     

Ha kölcsönösen odafigyelünk egymás étkezési szokásaira és tiszteletben tartjuk azokat, a fent említett tippek betartása idővel a napi rutinunkká válik majd.

Olvass tovább!

Ételallergia vagy ételintolerancia

Elég gyakran olvashatunk vagy hallhatunk arról, hogy sokaknak nem megfelelő módon reagál szervezetük egy-egy étel fogyasztása után. Ezek az általában negatív reakciók azonban nem feltétlenül ételallergiára utalnak, sokkal lehetségesebb, hogy ételintoleranciáról beszélünk.

Sokan összekeverik a kettőt, ám az ételallergia sokkal veszélyesebb, mint az ételintolerancia. Szervezetünk reakcióit figyelve ki tudjuk találni, hogy miről van szó, mindenesetre az orvosi vizsgálat elengedhetetlen, ha régóta tart nálunk ez a dolog.

Az ételallergia:

  • Általában hirtelen tör ránk,
  • Már egészen kis adagoktól is rosszul reagál szervezetünk,
  • Minden egyes alkalommal előfordul, ha az adott ételt fogyasztjuk,
  • Akár életveszélyessé is válhat.

Az ételintolerancia:

  • Általában fokozatosan erősödő tünetekkel jelentkezik,
  • Gyakran csak akkor okoz problémát, ha sokat és/vagy sokszor eszünk az adott ételből és
  • Nem feltétlenül válik életveszélyessé.

A legnagyobb különbség ételallergia és intolerancia között az, hogy az allergiát az immunrendszer, az intoleranciát pedig az emésztőrendszer váltja ki.

Ételallergia és ételintolerancia leggyakrabban az alábbi élelmiszerektől alakulhat ki:

  • mogyoró,
  • csonthéjasok – mint például a dió,
  • halak,
  • kagyló,
  • tej,
  • tojás,
  • szója,
  • búza.

Mindkettő gyakran jár hasonló tünetekkel, mint például hányingerrel, emésztési problémákkal, gyomorfájdalmakkal. A legfontosabb, hogy próbáljunk odafigyelni szervezetünk minden apró jelére, hogy elkerüljük a rosszullétet:

  • Írj naplót arról, hogy az elfogyasztott étel milyen reakciókat váltott ki szervezetedből.
     
  • Állj le bizonyos ételek fogyasztásával, hogy megtudd, melyik élelmiszer okozhatta a problémát.
     
  • Cseréld le a finomított élelmiszereket egészségesebb megfelelőikre. Ahogy fent is írtuk, a búza az egyik leggyakoribb élelmiszer, amitől allergia vagy intolerancia alakulhat ki, így a búzalisztből készült tésztádat cseréld például a Fitthin Paleo lenmagos vagy tökmagos tésztánk valamelyikére.
     
  • Tudatosan étkezz, próbáld meg elkerülni azokat az ételeket, amelyek beindítják szervezetedben a negatív reakciókat.
     
  • Mindig ellenőrizd, milyen tápanyagból mennyit tartalmaz egy adott termék.
     

Ha ezekre odafigyelünk, akár hosszú évekig tartó panaszaink is enyhülhetnek, vagy akár meg is szűnhetnek.

Ide kattintva tovább olvashatsz!

Miért válaszd a paleo életmódot

Korábban is írtunk már arról, hogy milyen előnyei és hátrányai vannak a paleo életmódnak. Napjainkban pedig már egyre többször találkozunk olyan cikkekkel, videókkal és képekkel, amelyek ezt a táplálkozási szokást ismertetik, népszerűsítik.

Bár a paleolit étrendet a kezdetekben csak egy divathóbortként emlegették, mára már olyannyira szélesedett a látókörünk ezzel az életmóddal kapcsolatban, hogy talán korunk egyik legvállalhatóbb életformájának tekinthetjük.

Természetesen a paleo diétában is vannak szigorúbb és lazább változatok is, de pont emiatt választhatja ezt az életmódot bárki. Mai cikkünkben bíztatni szeretnénk olvasóinkat arra, hogy nyugodt szívvel váltsanak paleo étrendre. Ezt pedig az étrend legfőbb előnyeinek felsorolásával nyomatékosítjuk:
 

  • A paleolit élelmiszerek legnagyobb előnye, hogy azokat hozzáadott tartósítószerek, vegyszerek és egyéb adalékanyagok nélkül tudjuk beszerezni.
     
  • Mivel a friss ételek fogyasztását szorgalmazza, a paleolit életmódot folytatók számára az évszakok szerinti táplálkozás is könnyen kivitelezhető. Az idénygyümölcsök és –zöldségek fogyasztásával pedig rengeteg új étel elkészítését ismerhetjük meg.
     
  • A paleo étrend teljesen kizárja a feldolgozott élelmiszerek, mint például a gabonafélék és a finomított cukorral készített ételek fogyasztását. Ezáltal szervezetünk sokkal több energiát tud felhasználni természetes folyamatának karbantartásához.
     
  • Olyan lehetőségeket tár elénk a paleolit étrend, amelyek miatt teljesen újfajta élelmiszerekkel is megismerkedhetünk. A Fitthin Paleo lenmagos és tökmagos száraztésztáinkat egyértelműen a paleolit életmódot folytatók számára ajánljuk, így nem kell lemondanunk a tésztaevésről sem.
     
  • Ha a táplálkozásra tudatosan odafigyelünk és csak olyan élelmiszereket fogyasztunk, amelyek teljes mértékben egészségünk megőrzéséhez járulnak hozzá, olyan betegségeket kerülhetünk el vele, amelyek egyébként korunk legjellemzőbb betegségei közé tartoznak. Ilyen például az ételintolerancia is.

 

A paleo étrend tehát egyszerre tár elénk újabb lehetőségeket és segít javítani egészségi állapotunkon is.

Teljes cikkért kattints ide!

Alakítsd étrended az évszakok szerint

Mint ahogy azt mindnyájan tudjuk, minden évszaknak megvannak a maga jellegzetes ételei. Az egészséges életmódhoz pedig nagyban hozzájárul az, ha évszakoknak megfelelően alakítjuk ki étrendünket. Ez a táplálkozási szokás könnyen rászoktat minket arra, hogy mindig az adott évszakban termő zöldségeket és gyümölcsöket fogyasszuk. Ez azért jó, mert így a legtöbbször friss ételek kerülhetnek az asztalra.
 

Tavasz

Fontos, hogy tavasszal olyan ételeket fogyasszunk, amelyek segítik kitisztítani szervezetünket a téli időszak után. Hiszen akármennyire is egészséges életmódod folytattunk a hideg hónapokban is, télen sok salakanyag gyűlik fel szervezetünkben.

  • Méregtelenítsünk, így az olyan idényzöldségeket érdemes választani, mint a sóska, a hónapos retek és a csalán, valamint fogyasszunk minél több zellert és répát.
  • Törekedjünk kisebb adagok fogyasztására. Emiatt tökéletes választás lehet a Fitthin Paleo tökmagos és lenmagos száraztésztáink 55 grammos kiszerelése, hiszen ez elegendő egy étkezéshez.


Nyár

A legmelegebb hónapokban fontos, hogy hűtsük szervezetünket, így ajánlott hideg ételeket fogyasztani. A legjobb, ha a zöldségeket és gyümölcsöket nyersen fogyasztjuk, ám ha párolni szeretnénk, mindenképp rövidítsük le a főzési folyamatot.

  • Együnk tehát minél több zöldséget és gyümölcsöt magas vitamintartalmuk miatt!
  • Kerüljük a hosszú főzésű és nehéz, túl fűszeres ételeket.


Ősz

Ősszel még mindig rengeteg zöldség és gyümölcs kerülhet a tányérunkra. Fontos azonban, hogy ne azokat válasszuk, amelyek télen is ugyan úgy fogyaszthatók, azokat hagyjuk meg a hidegebb hónapokra.

  • A zöldségek fogyasztását ősszel már párolva, melegen is ajánlják, talán a legjellegzetesebb ezek közül is a sütőtök. Ezt sütve, de levesben is ajánlatos fogyasztani.


Tél

Télen a hideg miatt elengedhetetlen szervezetünk fűtése. Meleg teákkal és levesekkel ez tökéletesen megoldható.

  • A télen fogyaszrandó gyümölcsöket is inkább melegen együk, készítsünk például sült almát.
  • Jellemzőek a fűszeresebb, kalóriadúsabb ételek, húsok is.


A paleolit étrendet ez az étkezési szokás egyébként tökéletesen kiegészíti. Mindkét életforma megköveteli a finomított, tartósított élelmiszerek fogyasztásának elhagyását. Ami pedig a legfontosabb, hogy az élelmiszerek és az ételek tápanyagokban gazdagok legyenek és feldolgozatlanul kerüljenek az éléskamránkba.

Olvass tovább itt!

34. heti recept - Fitthin Paleo medvehagymás szélesmetélt

Mai receptünk a hagymakedvelők egyik kedvenc tésztaételévé válhat. Az ízletes, krémes szósz tökéletes választás a Fitthin Paleo lenmagos száraztésztánk bármelyikéhez. A legtöbb diétába és fogyókúrás étrendbe beilleszthető étel megfelelő ebédre és vacsorára is.
 

Hozzávalók/1 adag (55 g):


Elkészítés:

  1. A Fitthin Paleo lenmagos szélesmetéltünket az előírásnak megfelelően, sós vízben készre főzzük.
     
  2. Egy kevés olívaolajon pároljuk meg a felaprított medvehagyma felét. Közben apró kockákra vágjuk a sonkát.
     
  3. Hozzáadjuk a párolt medvehagymához a sonkát, krémsajtot.
     
  4. Ízlés szerint sózzuk és borsozzuk a keveréket.
     
  5. A kifőtt tésztára ráöntjük a medvehagymás szószunkat, a maradék hagymával és a reszelt cheddar sajttal megszórjuk a tetejét.


Jó étvágyat kívánunk!

További receptekért kattints ide!

7 ok, amiért nem sikerül lefogynunk

Sokan tapasztalhatjuk, hogy bár egészségesen étkezünk és mellette még sportolunk is, a fölösleges kilók mégsem akarnak eltűnni rólunk. Az pedig nagyon frusztráló lehet, hogy kétségbeesetten fogyni szeretnénk, így emiatt még stesszesebbek lesznek mindennapjaink. Ezt a stresszt nem más okozza, mint az, hogy túl nagy hangsúlyt fektetünk kilóink számolgatására.

Ha azon idegeskedünk, hogy a mérleg egyáltalán nem mutat változást egészséges életmódra váltás után sem, hajlamosak vagyunk extrém diétákba kezdeni a kívánt eredmény elérése érdekében, ami viszont egyáltalán nem egészséges megoldás.

El kell szakadnunk tehát attól, hogy állandóan súlyunk miatt aggódjunk és meg kell próbálnunk pozitívabban gondolkodni. Ha ez megy, szervezetünk már úgy fog reagálni a változásra, ahogy az mi is szeretnénk.

Azért, hogy megóvjuk magunkat a fölösleges stressztől, a pozitív gondolkodás mellett ugyan olyan fontos az is, hogy megtanuljunk odafigyelni táplálkozásunkra.

Ha te is azon személyek közé tartozol, aki bármit tesz, mégsem fogy, itt van pár ok, amit jó, ha figyelembe veszel. Ha magadra ismersz bármelyik lehetőségben, már egyszerűbb lesz változtatnod:
 

  1. Szervezeted nem kap elég D-Vitamint. – Fontos tehát, hogy minél többet tartózkodjunk a napon és a szabad levegőn, hiszen a D-Vitamin hiánya összefüggésben áll a hízással, valamint befolyásolja az anyagcsere-folyamatokat is.
     
  2. Edzel, de nem úgy, ahogy testednek szüksége lenne rá. – Előfordulhat, hogy túl sokat edzel, vagy túlságosan egysíkúan. Ne félj kombinálni mozgásfajtákat: próbáld ki a jógát, az intervallum-edzést és a súlyzózást is.
     
  3. Nem rágod meg az ételt. – Nem véletlenül mondják, hogy rendesen rágjuk meg a falatot, ami a szánkban van, az emésztés ugyanis már a szájüregben megkezdődik. Minél apróbban kerül a táplálék a gyomrunkba, annál esélyesebb a fogyás is.
     
  4. Túl stresszes vagy és nem találsz egyensúlyt. – Hiába élünk egészséges életmódot, ha a stressz ugyanúgy mindennapjaink része. Ennek hatására ugyanis a fölösleges kilók észrevétlenül szaladnak vissza ránk.
     
  5. Nem eszel elegendő fehérjét. – A fehérjefogyasztás azért fontos, mert elősegíti a jóllakottság érzését, nem beszélve arról, hogy izmaink fejlődéséhez is elengedhetetlen. Ha azonban unalmasnak tűnik a csirke rizzsel, készítsünk fokhagymás-csirkés tésztát például a Fitthin Paleo lenmagos szélesmetéltünkből.
     
  6. Nem alszol eleget. Egy korábbi cikkünkben már írtuk, miért fontos a pihentető alvás. Ahhoz pedig, hogy fogyókúránk biztosan sikeres legyen, elengedhetetlen, hogy aludjunk.
     
  7. Nem iszol elég folyadékot. – Szervezetünk hidratálásának tekintetében is meghatározó szerepe van a vízivásnak. Emellett azonban a víz fogyaszt is, amit több kutatás is bebizonyított: csökkenti a nassolás utáni vágyat, és mivel eltelít, ha megiszunk egy pohár vizet étkezés előtt, biztosan nem tömjük tele a hasunkat.

Kattints ide a továbbiakért!

Egészséges életmód és buli egyszerre - bizony lehetséges

Mindjárt vége a nyárnak, ezt az időszakot pedig mi mással lehetne lezárni, mint egy utolsó nagy bulival. Ilyenkor valljuk be, kicsit többet is iszunk a kelleténél, hiszen mégiscsak búcsúztatjuk a jóidőt. A legtöbb diétába és étrendbe azonban az alkohol a tiltólista élén szerepel.

Ahhoz, hogy ne borítsuk fel túlságosan egészséges életmódunkat, de megfelelő módon el is köszönjünk sokak kedvenc évszakától, kompromisszumokra lesz szükségünk.

Mai cikkünkben arra adunk ötleteket, hogyan illesszük be egészséges életmódunkba egy–egy mámorittas éjszakát:
 

Készüljünk fel a bulira:

  • Ha tudjuk előre, melyik este megyünk szórakozni, már aznap reggeltől olyan ételeket fogyasszunk, amelyek miatt az alkohol lassabban szívódik fel szervezetünkben.
     
  • Reggelire kitűnő választás a teljes kiőrlésű kenyér pirítva, zöldfűszerekkel ízesített rántottával vagy főtt tojással és zöldségekkel. Ebédre együnk csirkéből vagy pulykából készült ételt rizzsel, vacsorára pedig készítsünk magunknak egy adag spagettit a Fitthin Paleo lenmagos spagettinkből. A tészta ugyanis köztudottan felszívja az alkoholt.
     
  • Már a nap elejétől kezdve igyunk rengeteg folyadékot, vizet vagy zöldteát, hogy előre hidratáljuk szervezetünket.
     

Szórakozzunk okosan:

  • Bár nagy bulit tervezünk este, azért figyeljünk oda arra, hogy szórakozás közben is hidratáljunk! Igyunk olyan italt, amihez eleve szükséges a szóda, például vodkaszódát vagy fröccsöt. De ha párszor csak egy pohár vízzel a kezünkben táncolunk, attól se legyen rossz a kedvünk.
     
  • Italozáshoz rágcsálnivalónak kiváló választás a mogyoró, ha tehetjük, az estére szerezzünk be pár zacskóval.
     
  • Ha a mennyiségre nem igazán szeretnénk odafigyelni, legalább arra figyeljünk oda, hogy kedvenc italunkat lassabban fogyasszuk el. Ezt biztosan megköszönjük majd magunknak másnap!
     

Ha mégis csúnya a másnap:

  • Ugyan úgy, mint a buli előtt és közben, a hidratálás másnap is az egyik legfontosabb dolog kell, hogy legyen. Igyunk tehát minél több vizet már az ébredés után is.
     
  • Bár sokan úgy gondolják, hogy a másnapot csak kávéval tudják átvészelni. Reggel egy kevés még nem árt, de jobb, ha ennyinél meg is állunk, a túl sok koffein ugyanis pont az ellenkező hatást fogja elérni, mint amit várunk.
     
  • Ha reggel nem kell sehova elsietnünk, a legjobb az, ha kipihenjük az előző estét. Töltsünk tehát minél több időt az ágyban!
     


Egészséges életmódunkat tehát nem borítja fel egy buli sem, ha a fent leírtakat figyelembe véve megfelelően felkészülve indulunk neki az éjszakának.

Olvass tovább itt!

A lustaság csak kifogás - avagy hogyan maradj egészséges a nehéz pillanatokban is

Az egészséges életmódhoz tartani magunkat nagyon nehéz, főleg akkor, ha állandó rohanásban vagyunk. Az egész napos munka, a barátokkal való találkozások és az elintézendő ügyek mellett valljuk be, már nincs kedvünk vagy erőnk egészségünkkel foglalkozni. Természetes, hogy ilyenkor hajlamosak vagyunk ellustulni és inkább a könnyebb, ám egészségtelenebb utat választani.

Azért, hogy szervezetünk ne merüljön ki teljesen a folytonos tennivalók közepette, muszáj odafigyelnünk egészségünk állapotára. Az elején persze macerásnak tűnhet a folyamat, ám később észre sem vesszük, hogy szervezetünk megóvása szinte a részünkké vált.

Ha az elhatározás már megvan ahhoz, hogy visszarázzuk magunkat az egészséges életmódba, már nincs semmi, ami megállítson minket. Ehhez segítségül itt van pár ötlet, hogyan érjük el a kitűzött célt még akkor is, ha lustának érezzük magunkat:
 

  1. Pótold a vitaminokat! – Az egyik legfontosabb, hogy szervezetünk hozzájusson azokhoz a vitaminokhoz, amelyek elengedhetetlenek normális működéséhez. Fáradékonynak és levertnek érezzük magunkat például akkor, ha nincs elegendő B12-vitamin szervezetünkben.
     
  2. Egyél zöldségeket, gyümölcsöket! – Nem lehet elégszer hangsúlyozni, mennyire fontos, hogy elegendő zöldséget és gyümölcsöt fogyasszunk. Mindkettőből ízletes salátákat is készíthetünk és tökéletesen alkalmazhatók az egészségtelen nasik helyett.
     
  3. Mozgasd át a tested! – Különösen fontos, hogy megnyújtóztassuk végtagjainkat akkor, ha ülőmunkát végzünk. Ha túl sok volt a számítógép előtt görnyedve ülni, pattanj fel a székből és mozogj egy kicsit.
     
  4. Cseréld le élelmiszereidet egészségesebbre! – A túlzott cukorfogyasztás miatt is könnyen érezhetjük magunkat fáradtnak, így a legjobb megoldás, ha a fehér cukrot lecseréljük azt egészségesebb társára: nyírfacukorra vagy nádcukorra. A búzaliszt is hasonló hatást ér el, így jobb, ha a kenyerünket teljes kiőrlésűvel, a tésztákat pedig például a Fitthin Paleo lenmagos száraztésztánkkal helyettesítjük.
     
  5. Igyál elegendő folyadékot! – Természetesen a legjobb választás ilyenkor is a hideg víz, de a zöldtea is hasznunkra válhat. Kávészünetben kávé helyett például igyunk meg egy pohárral.
     
  6. Mindig legyen nálad egy zacskó mogyoró! – Ha feltétlen rágcsálni szeretnénk valamit, ne a legközelebbi gyorsétterembe szaladjunk be. Mindig legyen nálunk mogyoró, kesudió, mandula, vagy bármilyen mag, amit eszegethetünk, ha ránk tör a falásroham.
     
  7. Dőlj le pár percre! – Egy rövid délutáni pihenés csodákra képes, utána újult erővel folytathatjuk napunkat.


Ahhoz, hogy sikerüljön a napi ritmusunkba beilleszteni az egészséges életmódot, fontos, hogy türelemmel legyünk magunkkal szemben, de ha le tudjuk győzni lustaságunkat, az út egyenesen a célig vezethet minket.

A teljes cikkért kattints ide!

5 módszer, hogyan állítsd meg a jojóeffektust

Nagyon sokan esünk abba a hibába, hogy a súlyfeleslegtől a kelleténél gyorsabban akarunk megszabadulni. Bár az alacsony kalóriabevitel meghozza eredményét, szervezetünk hosszútávon nem tudja fenntartani ezt az állapotot és a leadott kilók nagyon hamar visszajönnek, nem beszélve arról, hogy bár ezzel elérjük a kívánt hatást, de ez a módszer veszélyes is lehet egészségünkre.

A különböző extrém diéták alatti gyors fogyást követő súlygyarapodás ciklikus változását nevezzük jojóeffektusnak, vagy jojódiétának.
Egy fogyókúra során leadott kilók valóban nagy sikerélményt nyújtanak. Mivel azonban ezt alacsony kalóriabevitellel és meglehetősen rövid idő alatt érjük el, szervezetünknek nincs ideje hozzászokni ehhez az életmódhoz. A fölösleges zsír mellett legtöbbször szervezetünk izomzatából is veszít a diéta során. Nagyon gyakori, hogy ebben az esetben a fizikai és szellemi kimerültség miatt depresszió lép fel.

A rosszkedv és kimerültség velejárója pedig nagyon sokszor az, hogy újra hozzányúlunk olyan ételekhez, amiknek a kalóriatartalma magasabb, mint amit szigorú diétánk megengedne. Az eddigiekhez képest azonban a hirtelen változástól szervezetünk raktározni kezd, így lehetséges az, hogy a súlyvesztés után gyors hízás következik be.
 

Ahhoz, hogy elkerüljük ennek a körforgásnak az esetleges mellékhatásait, például a kimerültséget, a magas vérnyomást és koleszterinszintet, valamint, hogy sikerüljön kilépnünk ebből a ciklusból, itt van öt igazán hasznos tipp mindenki számára, aki épp most is a jojózás valamelyik fázisával küzd:

 

  1. Tanulj saját viselkedésedből! – Figyeld meg, hogy mit csináltál másképp akkor, amikor felszedtél pár kilót, milyen volt a hangulatod, mit és mennyit ettél. Ezeket szem előtt tartva könnyebben fog menni jelenlegi súlyod megtartása, vagy a kívánt eredmény elérése.
     
  2. Tekints vissza és készíts jegyzetet! – Próbálj meg minél régebbről visszaemlékezni, hogy életed során mikor milyen állapotban volt az egészséged. Jegyezz fel magadnak minden olyan fordulópontot, ami változást jelentett, ami hatással volt arra, hogy beleess a jojódiétába. A stressz, új munkahely és környezet mind befolyásolják ezt a folyamatot.
     
  3. Mozogj! – Ahhoz, hogy ne kússzanak vissza a fölösleges kilók, nagyon fontos, hogy sportolj! Hetente legalább kétszer áldozz időt valamilyen mozgásra: fuss, végezz gyakorlatokat otthon, járj el úszni, de ha körbetáncolod a lakást, az is tökéletesen megfelel. Utóbbi még a kedvedet is könnyebben felpörgetheti.
     
  4. Légy elkötelezett! – Ismerd be, hogy valóban belekerültél ebbe a ciklusba. Fontos azonban, hogy valóban elhatározd magad a folyamatos súlyvesztés és hízás megszüntetése mellett.
     
  5. Felejtsd el a diéta szót! – Nagyon sokan megijednek a diéta hallatán, mivel ez egyfajta kötelezően betartandó dolog. Inkább hangoljátok rá magatokat arra, hogy nem diétába kezdtetek bele, hanem életmódváltásba. Ezt pedig nyugodtan alakítsátok szervezetetek reakcióit figyelve: ha a cukortól puffadtok, redukáljátok a fogyasztását csak gyümölcsökre, ha pedig búzalisztből készült termékeket túl sokat fogyasztotok, váltsatok például lenmaglisztből készült Fitthin Paleo lenmagos száraztésztáinkra, így kevesebb mennyiség is laktatóbb lesz búzalisztes társánál.


Kattints ide a továbbiakért!

32. heti recept - Ünnepeld Augusztus 20-át a Fitthin Paleo tésztánkkal

Augusztus 20-a Szent István király ünnepe, az Új kenyér ünnepe. Tökéletes nap egy családi vacsorához, sőt ha még az idő is úgy engedi, nem kell teljesen a konyhába visszavonulnunk. Késő délutáni program lehet az egész család számára egy meghitt grillezés a kertben vagy valahol kint a szabadban, így biztosan nem maradunk le az ünnepi tűzijátékról sem.

Családi étkezés révén ez alkalommal a Fitthin Családi kiszerelésű Paleo tökmagos tésztánkat választottuk ki a recepthez.
 

Fitthin Paleo tökmagos csőtészta pirítva, grillezett zöldségekkel és csirkemellel:

Hozzávalók 5 adaghoz (1 csomag 5x55 g):

Pirított tészta (köret):

Grillezett csirkemell:

  • 250–300 g csirkemell
  • olívaolaj
  • vöröshagyma
  • fokhagyma
  • fekete bors (őrölt)
  • szerecsendió (őrölt)
  • koriander (őrölt)
  • bazsalikom
  • pirospaprika
  • chili ízlés szerint

Grillezett zöldségek:

  • 1 nagyobb padlizsán
  • 1 nagyobb cukkini
  • 2–3 darab paprika
  • 2–3 darab paradicsom
  • 1 nagyobb fej lilahagyma
  • bors
  • kakukkfű

 

Elkészítés:

Csirkemell:

  1. A csirkemellet egyforma szeletekre vágjuk fel.
     
  2. Készítsük el a hús pácát: egy kevés olívaolajba tegyünk ízlés szerint sót, borsot, szerecsendiót, koriandert, bazsalikomot, pirospaprikát és chilit. A fokhagymát adjuk hozzá préselve, egy kisebb fej vöröshagyma felét pedig apróra kockázva.
     
  3. A pácba tegyük bele a csirkemell szeleteket, forgassuk össze és tegyük a hűtőbe 1 órára.

Zöldség:

  1. A padlizsánt, cukkinit és a paprikát miután megmostuk, vágjuk fel hosszában, vagy szeleteljük karikákra. A paradicsomot és a lilahagymát szintén megtisztítás után vágjuk vastagabb karikákra.
     
  2. Egy kevés olajba tegyünk ízlés szerint sót, borsot és kakukkfüvet. Kenjük meg vele a zöldségszeleteket és hagyjuk pihenni fél órát a hűtőben.

Tészta:

  1. Amíg a hús és a zöldségek a hűtőben vannak, előírás szerint sós vízben főzzük ki a Fitthin Családi kiszerelésű Paleo tökmagos csőtésztánkat. Ne várjuk meg azonban, hogy teljesen megfőjön a tészta.
     
  2. Csepegtessük le róla a vizet.
     
  3. Olívaolajhoz adjunk hozzá ízlés szerint apróra vágott fokhagymát, borsot és rozmaringot.
     
  4. Forgassuk össze a tésztával és egy serpenyőben és pár percig pirítsuk.

 

Ha az időjárás engedi, menjünk ki a kertbe és grillen süssük készre a pácolt húst a zöldségekkel, ha nem, serpenyőben sütve is elkészül a tökéletes ünnepi, családi vacsora.

A grillezett csirkemell szeletek és a zöldségek mellé tálaljuk a pirított Fitthin Családi kiszerelésű Paleo tökmagos tésztánkat is.

Kellemes időtöltést és jó étvágyat kívánunk!

A teljes cikket itt találod!

Lélek és étkezés - Hogyan befolyásolja hangulatunk a táplálkozást

Egy korábbi cikkünkben arról írtunk, hogyan befolyásolja az étkezés a lelki világunkat. Milyen hatással van a túl sok vagy épp a túl kevés étel a motivációnkra, a jókedvünkre, vagy épp a rosszra. Nem meglepő tehát, hogy a lelkiállapotunk is nagyban befolyásolhatja életmódunkat, táplálkozási szokásainkat.

Lelkiállapotunktól függően hajlamosak vagyunk túlevésre, vagy sanyargatjuk magunkat koplalással. Ezeket legtöbbször negatív érzelmi állapotban tudat alatt tesszük, sokszor azonban tudatosan vigasztalódunk olyan ételek fogyasztásával – vagy nem fogyasztásával –, amelyek rossz hatással vannak egészségünkre.
 

Rosszkedv, depresszió

A legtöbb ember, ha rosszul érzi magát, akkor vagy túl sokat, vagy túl keveset eszik. Talán mindenkinek ismerős az a helyzet, amikor bánatunkat egy tábla csokoládéba, vagy épp egy gyorséttermi menübe fojtjuk. Ha elvesztettünk valakit, sokszor az étellel próbáljuk kitölteni az űrt, amit az elvesztett személy maga után hagyott.

Rossz lelkiállapotban azonban sok esetben az étvágytalanság a jellemző. Ilyenkor észre sem vesszük, hogy már eltelt egy nap, de mi még a reggeli müzli szeleten kívül semmit nem ettünk.

Stressz

Nincs is rosszabb annál, mint amikor valaki a rá nehezedő nyomást evéssel vezeti le. A munkahelyi stressz ismerős lehet mindannyiunk számára. Nem csupán a rövid ebédszünet alatti gyors étkezés tehet rosszat, de a hosszú nap végén történő túlevés sem a legjobb megoldás a stressz levezetésére.

Unalom

Nincs olyan ember, aki ne esett volna kísértésbe unalmában. Sokszor azon kapjuk magunkat, hogy semmittevésünkben állandóan a hűtő ajtaját nyitogatjuk. Amikor pedig ráállunk a mérlegre, csodálkozva nézzük, hogy mennyit mutat. Unalmában az ember bizony valóban nem veszi észre, hogy hajlamos többet és többször enni a kelleténél.
 

Nem kell azonban, hogy hangulatunk befolyásolja étkezésünket! Elég csak egy kicsit odafigyelni és a rosszkedv okozta fölösleges kilók még gondolatban sem szaladnak fel ránk:

  • Ha unatkozunk, ne menjünk egyből a hűtőhöz! Találjunk ki magunknak olyan elfoglaltságot, ami nem csak az esetleges hízástól ment meg minket, de a hasznunkra is válhat. Menjünk el sétálni, fedezzünk fel új helyeket. A lényeg az, hogy időt fordítsunk magunkra.
     
  • Ha hajlamosak vagyunk az ételre vigaszként tekinteni, semmi esetre se tartsunk otthon olyat, ami nem tesz jót szervezetünknek! Ha mindenképp evésbe fojtanánk bánatunkat, tartsunk otthon egészséges ételeket. Ha egy adag spagettire vágyunk, a búzalisztből készült tészta helyett válasszuk például a Fitthin Diétás durum spagettinket.
     
  • Stresszhelyzetben próbáljuk meg a feszültséget más módon, például futással, táncolással levezetni! Nincs is jobb a kedvenc zenénkre önfeledten táncolni a szoba közepén. Nem csak a stresszt tudjuk oldani vele, de hangulatunk is sokkal jobb lesz.
     

A lényeg tehát az, hogy hangulatunkat próbáljuk megérteni, a stresszt helyén kezelni, hogy az esetleges túl sok vagy túl kevés ételfogyasztás ne okozzon még több fejfájást.

Olvass tovább itt!

Találd meg a tökéletes napot diétád elkezdéséhez

Új év új én, szól a már-már klisévé vált mondat minden év januárjában. Bár nem véletlenül választják nagyon sokan január elsejét az életmódváltás kezdetének. Újévi fogadalom már hosszú idők óta van, kutatások pedig bebizonyították, hogy azok közül, akik ilyentájt kezdik meg diétájukat, edzéstervüket, nagyobb százalékban véghez is viszik célkitűzéseiket.

Nem szükséges azonban az új évre várni, hogy diétánk sikeres kimenetelű legyen. Minden csak elhatározás kérdése. Valójában minden nap magában rejti az újdonságot, így akár már holnap is nekivághatunk a folyamatnak. De vannak olyan napok, amelyek sokkal nagyobb hatást gyakorolnak ránk az „újrakezdést” szimbolizálva.
 

Hétfő

Sokaknak a hétfő nyűg, újra munkába kell állni vagy iskolába menni. Azonban jobb, ha már előre áthangoljuk gondolkodásunkat pozitív irányba. A hétfő ugyanis egy új hét kezdete, újabb lehetőségek elénk tárulása. Ezeken a napokon egyébként sokkal előrelátóbbak vagyunk, bennünk van az újrakezdés lehetőségének a gondolata. Már csak annyi a dolgunk, hogy ezeket az energiákat a jó célra fordítva használjuk fel.

Tehát diéta elkezdéséhez nagyon jó, ha kiválasztunk magunknak egy hétfőt. Előtte héten már kezdjük el a hűtő és a kamra polcain lecserélni az addigi ételeket a diétának megfelelő élelmiszerekre. Ha például a paleo diétát szemeltük ki magunknak, a búzalisztből készült tésztákat leválthatjuk a Fitthin Paleo tökmaglisztből vagy lenmaglisztből készült száraztésztáinkra. Készítsünk magunknak – vagy keressünk az interneten – étrendet, nézzünk utána edzésformáknak, tervezzük meg, hogy azon a bizonyos hétfőn már gördülékenyen menjen az indulás.
 

Minden hónap elseje

Sokaknak a hónapkezdő napok váltak be az életmódváltás elkezdése szempontjából. Nem is csoda, hogy az első hetekben rengeteg látogatója van az edzőtermeknek. Ahhoz azonban, hogy mi hónap végén is ott legyünk – vagy épp az otthoni gyakorlatokat akkor is végezzük – fontos, hogy kitartóak legyünk célunk elérésében.
 

Születésnapok, évfordulók

Megint eltelt egy év és nem vagyunk megelégedve magunkkal? Fogjunk neki a diétánknak születésnapunkon vagy utána egy nappal, hiszen ez is azon napok közé tartozik, amelyek az újrakezdés lendületét hozzák magukkal. Ha pedig évfordulót ünneplünk párunkkal, közösen is belefoghatunk az életmódváltásba. Ezzel a motivációnk is nagyobb lesz és a diétánkat is kisebb valószínűséggel fogjuk abbahagyni.
 

Tavasz, nyár, ősz, tél

Egy új évszak kezdete mindig nagyban befolyásolja mindennapjainkat. A leggyakrabban az életmódváltást őszre szokták ütemezni: van elég időnk rá, hogy a következő nyárra tényleg formába kerüljünk! Nem csupán emiatt tökéletes választás az ősz, de ha idő közben váltani szeretnénk, akár többféle diétát, edzésformát is kipróbálhatunk.
 

Ha kitartunk célunk mellett, az életmódváltáshoz valójában minden új nap megfelelő kezdet lehet. Hiszen minden csak elhatározás és akaraterő kérdése.

A teljes cikkért kattints ide!

10 tésztafajta, amit mindenkinek ki kell próbálnia

Minden tésztaételhez megvan a megfelelő tészta. Ha pedig megtaláljuk a tökéletes formájú tésztát, nem csak a főzést teszi jobbá, de a tányérunkra került étel is sokkal kielégítőbb látványt fog nyújtani.

Egy a lényeg: akármilyen formát választunk, az adagunk kontrollálása a kulcs a megfelelő táplálkozáshoz. A Fitthin Paleo tökmagos és lenmagos, valamint a Fitthin Diétás durum száraztésztáink ennek az igénynek megfelelve már eleve előre kimért adagokkal rendelkeznek. Hiszen ne felejtsük el: egy étkezés egy adag (55 g)!
 

Mai cikkünkben azt a 10 tésztafajtát soroljuk fel, amiket mindenkinek legalább egyszer ki kell próbálnia:
 

  1. Bucatini: Ez a szalmaszerű tészta kicsit vastagabb, mint a Spaghetti tészta, azzal a különbséggel, hogy a közepe lyukas. A Bucatini tökéletes minden szószhoz, de sütve is jó választás ebédünkhöz. A változatosság kedvéért próbáljuk meg különböző sovány fehérjékkel is kombinálni.
     
  2. Cavatappi: Ez a spirál alakú tészta formája miatt könnyedén keveredik az egyszerűbb és a kifinomultabb feltétekkel is. Készítsük el bármilyen szószhoz, de próbáljuk ki zöldségekkel is. Ezzel biztosan lenyűgözzük a vacsoravendégeket! Formája miatt a Cavatappi tökéletes tésztasalátákhoz is.
     
  3. Fussili: (Más néven „csavart spagetti”.) Feltétnek a legtöbb szósz kitűnő választás ehhez a tésztafajtához. Mindemellett félbetörve levesekhez is hozzáadhatjuk, de tésztasalátánk látványát és ízvilágát is különlegesebbé tehetjük vele.
     
  4. Lasagne: Ez a széles, lapos tészta valószínűleg egyike a legrégebbi tésztafajtáknak. Már magából a szóból több nyelven is egy olyan ételre asszociálunk, ami Lasagne lapokból rétegesen, különböző szósszal és egyéb más hozzávalókkal készül el.
     
  5. Penne: A Penne megfelelő választás húsos, zöldséges, krémes és olaj-alapú szószokhoz is. Főleg azokhoz az ételekhez ajánlják, amikben a hús, zöldség és egyéb hozzávalók nagyobb darabokra lettek összevágva, vastagon ellepik a tésztát. Éppen ezért sütőben készült tésztaételekhez ideális választás.
     
  6. Ravioli: Olyan tésztáról van szó, ami általában négyzet vagy kör alakú és legtöbbször sajtos, húsos, zöldséges vagy fűszerkrémes töltelékkel van töltve. Tálalhatjuk vörös szószokkal vagy akár olajos öntettel is.
     
  7. Rigatoni: Ez a nagyobb darabokból álló, cső alakú tészta mind sajtszószhoz, mind pörköltekhez is tökéletes választás mérete és formája miatt. A legkedveltebb párosítások hozzá azonban inkább a paradicsomos-hagymás vagy húsos mártások lehetnek.
     
  8. Rotini: A Rotini spiráljai tökéletesen megtartják a zöldségeket és a húsokat, így a legtöbb szószhoz ez is tökéletes választás. Hasonlóan a Cavatappi és a Fussili tésztákhoz, salátákhoz is kiváló alapanyag.
     
  9. Spaghetti: Talán nem kell bemutatni a legtöbbek által kedvelt tésztafajtát, amihez aztán tényleg bármilyen feltét tökéletesen passzol. A bolognai spagettin kívül is sok más, ízletes ételt elkészíthetünk ennek a tésztának a felhasználásával.
     
  10. Tagliatelle: A legtöbbek által szélesmetéltként ismert tésztával szintén sokféle szósz párosítható. Leggyakrabban a gombás és/vagy húsos feltéteket ajánlják hozzá.


Kattints ide a továbbiakért!

Az 5 legrosszabb dolog, ami a tésztánkkal történhet

Minden nő – és olykor a férfiak – életében eljön az a pillanat, amikor meg kell tanulniuk főzni. Kinek az édesanyja, kinek a nagymamája segít elindulni ezen az úton. De sokan akadnak, akik egyedül próbálnak nekivágni ennek a feladatnak. Egy biztos, minden kezdet nehéz, de vannak dolgok, amikre mindig oda kell figyelni, amikor a konyhában tevékenykedünk.

Mai cikkünkben az 5 legrosszabb esetet soroltatjuk fel, ami megtörténhet velünk tésztafőzés közben:
 

  1. Leejtett tésztás zacskók: Mindenkivel előfordult már, hogy rosszul fogta meg a zacskót és a polcról leemelve az összes tészta a földön landolt. Egyszerű eszközökkel azonban az ilyen balesetek könnyen kiküszöbölhetők. Elég egy csipesz a nyitott rész lezárásához, vagy egy zárható tetejű doboz, tésztánk így nem vész kárba már a főzés elkezdése előtt.
     
  2. Nem főtt meg a tészta: Bármennyire is éhesek vagyunk, célszerű megvárni, amíg a tészta teljesen – vagy ízlésünknek megfelelően megfő, mert nincs rosszabb, amikor ropog a tészta a fogunk alatt.
     
  3. Túlfőtt: Ha sokáig hagyjuk főni a tésztát, teljesen szétfőhet, és odaég az edény aljára, így ugrott az aznapi ebédünk/vacsoránk.
     
  4. Sós/sótlan: Talán ezt a legkönnyebb elhibázni, ám idővel kitapasztaljuk, hogy mennyi vízbe, mennyi tésztához mennyi a megfelelő adag só, amivel se íztelen, se túl sós nem lesz a tészta. Ha mégis elhibázzuk, a hozzá készített szósszal kompenzálhatjuk ezt.
     
  5. Túl sokat készítettünk: Ami nem feltétlenül akkora katasztrófa, ha a hozzá készült pl. szószból is legalább annyi van, mint tésztából. Így marad későbbre is, esetleg másnapra ebédhez. Ha viszont nem elég a hozzá készült feltét, hajlamosak vagyunk bent felejteni a hűtő hátuljában a megmaradt tésztánkat, ami csak megromlik 1-2 nap alatt és dobhatjuk ki.
     

A Fitthin Diétás durum száraztésztáink és a Fitthin Paleo tökmagos és lenmagos tésztáink többek között ezt a problémát is könnyedén kiküszöbölik. Hiszen előre kimért adagjaival (55 g) biztos, hogy nem készítünk túl sok tésztát magunknak. A túlevés veszélye sem fenyeget minket, ami nem utolsó szempont egészségünk megőrzése érdekében.

Ha elolvassuk az elkészítési javaslatot, odafigyelünk főzés közben, akkor idővel és gyakorlással mi is tökéletes tésztát tudunk készíteni.

Olvass tovább itt!

31. heti recept - Fitthin Diétás durum bazsalikomos spagetti pirított csirkemellel

Mai receptünkben egy igazán könnyen és rövid idő alatt elkészíthető tésztaételt hoztunk nektek. Fogyókúrázók nyugodtan elkészíthetik akár vacsorára is.

 

Hozzávalók/1 adag (55 g):

 

Elkészítés:

  1. A Fitthin Diétás durum spagettit az előírásnak megfelelően kifőzzük.
     
  2. A csirkemellet sózzuk, borsozzuk, majd kis kockákra felvágjuk.
     
  3. Olívaolajon megpirítjuk a kockákat, hozzáadjuk a szeletelt mandulát és addig pirítjuk, amíg a mandula aranyszínű lesz.
     
  4. A reszelt sajtot, natúr joghurtot és ízlés szerint a sót, borsot és bazsalikomot összekeverjük.
     
  5. Hozzáöntjük a csirkemellkockákhoz és addig főzzük, míg a sajt el nem olvad.
     
  6. A tésztát kimerjük egy tányérra, ráöntjük a szószt. A tetejét megszórhatjuk mandulaszeletekkel vagy petrezselyemlevéllel.
     

Jó étvágyat kívánunk!

Még több receptért kattints ide!

Legyen egészséges a nassolnivalód is

Nincs is rosszabb annál, mint amikor este leülünk megnézni egy jó filmet a tévében, de diétánk, fogyókúránk miatt nem szabad nassolnunk. Pedig valljuk be,  jól esik az izgalmas részek közben rágcsálni valamit.

A chips, tábla csoki, ropi vagy a mikrós pattogatott kukorica helyett azonban nagyon sok olyan ötlet van, amivel kielégíthetjük a nassolás utáni vágyunkat. Mai cikkünkben ezekre hoztunk példákat.
 

  1. A zöldségeket ajánlják a legtöbbször a chips és csoki helyett. Ha nassolnál, rágcsálj inkább répát, szokták mondani. Szeleteljünk fel pár megpucolt répát, a csíkokat öntsük le olívaolajjal, szórjuk meg szezámmaggal vagy lenmaggal és süssük meg sütőben. Máris ízletes házi ropit falatozhatunk.
     
  2. Készíthetünk zöldségtálat is. Szeleteljünk fel többféle zöldséget – répát, kaliforniai paprikákat – és készítsünk hozzá natúr joghurtból vagy kefirből mártogatóst. Ezt bármilyen ízesítéssel elkészíthetjük, akár fokhagymásan, akár zöldfűszeresen.
     
  3. Házilag is készíthetünk chipset nem csak burgonyából! Padlizsánt, cukkinit is használhatunk alapanyagként. Szeleteljük fel őket vékony szeletekre, sózzuk meg, a felesleges folyadékot csöpögtessük le róla. Forgassuk meg teljes kiőrlésű lisztben vagy lenmaglisztben – amiből Fitthin Paleo lenmagos száraztésztáink is készülnek –, rövid időre tegyük fagyasztóba, majd sütőben vagy olívaolajban süssük ki. Máris kész az esti film mellé a ropogtatnivalónk.
     
  4. A mozzarella sajt koktélparadicsommal mindig kitűnő választás. Csak szúrjunk fel mindegyikből egyet egy fogpiszkálóra és szórjunk rá egy kevés bazsalikomot és rozmaringot.
     
  5. Ha édességre vágyunk, készítsünk magunknak gyümölcsös túrót! A túrót édesítsük nyírfacukorral vagy nádcukorral. Turmixoljuk össze, hogy krémes állagú legyen. Ezután bármilyen gyümölcsöt szórhatunk bele. Ribizlivel és áfonyával, de banánnal, barackkal és szőlővel is igazán ízletes édességet kapunk.
     
  6. Idénygyümölcsökből csinálhatunk gyümölcssalátát is. Amihez olvasszunk fel étcsokoládét és locsoljuk meg vele a salátánkat. Szórhatunk a tetejére mandulát, mogyorót is.
     
  7. Ha igazán egészségeset szeretnénk, készíthetünk natúr joghurtból, zabpehelyből, lenmagból és kókuszreszelékből egy kelyhet, amihez szintén hozzáadhatunk különböző gyümölcsöket. Nem csupán laktató – és akár reggeliként is fogyasztható –, de emésztőrendszerünket is karbantartja.
     

Az ötleteket természetesen lehet variálni, hozzátenni és elvenni belőlük. A lényeg az, hogy próbáljuk a nassolást is a lehető legegészségesebb formában megejteni mindennapjainkban. Azon kívül pedig, hogy egészségünkre odafigyelünk ezekkel az ételekkel, kreativitásunkat is megvillanthatjuk a konyhában egy-egy új nasi kitalálása közben.

Olvass tovább itt!

A paleo diéta előnyeiről és hátrányairól

A paleo diétáról rengeteget hallottunk, olvastunk már. Különböző elnevezései és a kivitelezésbeli eltérések miatt nincs hivatalosnak tekinthető változata.

Bárhogy is nevezzük, a paleo diéta legfőbb lényege a finomított és feldolgozott ételek életünkből való teljes kiiktatása. Az étrendben a tartósítószerektől, ételszínezékektől, állományjavítóktól és sok más, szervezetünkre káros anyagoktól próbáljuk tudatosan megóvni szervezetünket. Ez az életmódirányzat az ősember vadászó-gyűjtögető életmódját veszi alapul, így gluténtől, laktóztól, gabonaféléktől mentes étrend.
 

A paleo diéta előnyei:

  • Megelőzhetjük vele korunk egyes népbetegségeit. A cukorbetegséget, a szív- és érrendszeri problémákat és az autoimmun betegségeket.
     
  • Kevesebbszer érezhetjük magunkat éhesnek a bevitt tápanyagok minősége és mennyisége miatt. Mivel a húsok sok ideig eltelítenek, nem érezzük a késztetést az evésre, túlevésre.
     
  • Rövidebb időn belül látványosabb fogyást érhetünk el a finomított és feldolgozott ételek teljes kizárása miatt.
     
  • Rengeteg újfajta receptet találhatunk ebben a témában.
     
  • Egy kis szemfülességgel nem is kell teljesen lemondanunk bizonyos ételekről, elég csak helyettesíteni azokat a megfelelő alapanyagokból készült változatával. Ilyen például a Fitthin Paleo tökmagos és lenmagos száraztésztáink bármelyike. Mivel magvakból készült liszteket veszünk alapul a tészta elkészítésekor, fogyasztása tökéletesen beleillik ebbe az étrendbe.
     

A paleo diéta hátrányai:

  • Bizony vannak olyan zöldségek – ilyenek a hüvelyesek: bab, borsó stb. – amik alapvetően nem számítanak egészségtelennek, ebben az étrendben mégis le kell mondanunk róluk, magas lektin tartalmuk miatt, mert túlzott fogyasztásuk károsíthatja az emésztőrendszert.
     
  • A megfelelő minőségű ételek beszerzése sokszor elég költséges lehet, így ez az életmód nem mindig pénztárcabarát.
     
  • Hatalmas odafigyelést igényel. Egyes ételeket, amiket eddig ettünk megvonunk magunktól. Ezért meg kell bizonyosodnunk róla, hogy a vitaminok és ásványi anyagok pótlása megfelelő legyen.
     
  • Emiatt azonban sokszor étrend-kiegészítőt kell szednünk a napi étkezések mellett, ami ugyancsak költséges lehet.


Aki paleo étrendre vált, annak kitartónak kell lennie elhatározása mellett. Ezt érdemesebb életmódként és nem diétaként felfogni. Aki elszántan csinálja ezt az életformát, annak nem is jelent problémát az átállás, az eddig fogyasztott ételek elhagyása vagy helyettesítése sem.

Kattints ide a teljes cikkért!

 

A kísérletezésről - Éld meg szórakozásként, ne horrorként

Egy korábbi cikkünkben arról írtunk, hogyan álljunk neki az életmódváltásnak. A folyamathoz pedig hozzátartozik az, hogy kísérletezzünk az ételekkel mind minőségi, mind mennyiségi szempontból.

Mai cikkünkben bővebben kifejtjük, miért fontos, hogy ezt a lépést semmiképp se hagyjuk ki életmódváltásunkból.
 

Mikor érdemes elkezdeni kísérletezni az ételekkel?

  • Ha nem érezzük egészségesnek magunkat: folyamatos vagy időszakos rosszullétek, túlzott érzékenység valamilyen ételre – például cukros, tejes, lisztes ételekre –, fizikai és/vagy mentális fáradtság, levertség.
     
  • Ha új dolgokat szeretnénk kipróbálni: eddig megszokott ételek egészséges/új módon történő elkészítése, teljesen új ételek elkészítése.
     
  • Ha életmódváltásba kezdünk.
     

Miért érdemes elkezdeni kísérletezni az ételekkel?

Ha az előbb felsorolt szempontokat figyelembe vesszük, mindenképp elengedhetetlen, hogy elkezdjük tesztelni saját reakcióinkat különböző ételekre. Egészségünk megőrzése és javítása pedig a legfontosabb szempont, amiért érdemes nekiállnunk ennek a folyamatnak.
 

Miért élhetjük meg horrorként a kísérletezést?

  • Lehetséges, hogy le kell mondanunk olyan ételekről, amik eddig a kedvenceink közé tartoztak.
     
  • Csökkenteni kell a bevitt mennyiségeket a kísérletezés alatt, ami a rossz megszokások miatt elég nehéz lehet.
     
  • Ez a folyamat rengeteg időt és türelmet igényel, így megfelelő odafigyelés és kitartás szükséges a próbálgatáshoz. Ezt eleinte nehéz összeegyeztetni a napirendünkkel.
     
  • Bizony a szórakozást is megnehezíti a kísérletezés. Ez idő alatt ugyanis vissza kell fognunk a bulikat és a gyorsételek fogyasztását – a legjobb a nullára csökkenteni őket.
     

Állj hozzá pozitívan! Legyen szórakozás a kísérletezés!

A lemondás nem végleges, viszont a kísérletezés alatt megtanulhatunk olyan fortélyokat, amikkel például egy sütemény elkészíthető egészséfes módon, mégis ugyan olyan finom lehet, mint a cukros-lisztes társa. A cukrot ugyanis helyettesíthetjük nádcukorral vagy nyírfacukorral, a lisztet pedig – sütik szempontjából – kókuszliszttel.

Nem kell félni az adagok csökkentésétől sem. Igazán jóllakni kisebb adaggal is lehet, ami után nem érezzük magatehetetlennek magunkat – és épp ez a lényege! Ehhez pedig csak ajánlani tudjuk Fitthin Paleo tökmagos és lenmagos, valamint Fitthin Diétás durum száraztésztáinkat.

Ahogy mondani szokták: pozitív gondolatok, pozitív élet! Ha a kísérletezés folyamatához is így állunk hozzá, egy pillanatig sem fog nehézséget okozni számunkra.

Olvass tovább itt!

 

Beauty sleep - avagy a pihenés igenis fontos

A mai rohanó világban örülünk, ha oda tudunk figyelni arra, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű ételt fogyasszunk naponta. A heti pár alkalmas mozgás pedig szinte már luxus felgyorsult életvitelünk mellett. Ezeket leszámítva azonban van még egy fontos tényező, amire különösen oda kell figyelnie annak, aki tökéletes egészségben szeretné tölteni mindennapjait mind testileg, mind lelkileg.

A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás elengedhetetlen lenne mindannyiunk számára. Számos egészségre ható tényezőjét ismerjük:
 

  1. Csökkenti a stresszt. A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás hiánya ugyanis ingerlékenyebbé tesz minket, sokkal alacsonyabb lesz a fájdalomküszöbünk is, és mivel nem pihenjük ki magunkat, a vérnyomásunk is magasabbá válhat. Elegendő alvással mindez elkerülhető.
     
  2. Energikusabbá tesz. Az alvás szükséges ahhoz, hogy az új napot frissen, kipihenten és energiával teli tudjuk kezdeni. Minél többet és jobban tudunk aludni, annál motiváltabbnak érezzük magunkat.
     
  3. Javítja a koncentrációs képességünket, frissíti memóriánkat. A napi 7–9 óra alvás már sokat segít abban, hogy agyunk megfelelően működjön. Hiszen nem csak testünknek fontos a pihenés, de szellemi tevékenységünk szempontjából is.
     
  4. Az alvás szépít. Az angol nyelvben erre külön kifejezést is használnak – ez a beauty sleep. Az alvás során szervezetünknek, különösképp bőrünknek van ideje regenerálódni, így a nyugodt, pihentető alvás után bőrünk és arcunk is frissebb, üdébb, kisimultabb lesz.
     
  5. Felpezsdíti és megnyugtatja a lelket. Egy kiadós alvás után sokkal kiegyensúlyozottabb az ébredés és kellemesebb lehet az előttünk álló nap is.
     
  6. Elősegíti testsúlyunk megőrzését és a fogyást is. Az alvás ugyanis hatással van azokra a hormonokra, amelyek szabályozzák az éhségérzetet. Így aki kevesebbet pihen, előfordulhat, hogy sokkal éhesebb, mint aki eleget alszik. Mindemellett segíti az anyagcsere-folyamatok helyes működését is.


Ahhoz, hogy megfelelő időt tudjunk pihenni, természetesen az a legfontosabb, hogy időben feküdjünk le aludni. Valamint amellett, hogy eleget aludjunk fontos az is, hogy minősége is egészségünk megtartását vagy javítását szolgálja.

Próbáljuk megteremteni a nyugodt környezetet az elalváshoz és próbáljuk a minimumra csökkenteni a problémás gondolatokat.

Arra is figyeljünk oda, hogy alvás előtt ne együk tele magunkat – főleg ne nassoljunk, éjszaka se –, mert tele hassal a pihenés is nyugtalanabbá válik. Enni fontos azonban este is, többek között azért, hogy a reggel ne iszonyatos éhségérzettel induljon. Viszont meg kell válogatnunk, hogy mit fogyasszunk vacsorára.

A fehérjék bevitele este sem jelent nagy problémát. Lassan felszívódó szénhidrátot pedig módjával fogyasszunk csak – ezért és az előre kimért adagok miatt lehet tökéletes választás akár a Fitthin Paleo lenmagos és tökmagos, akár a Fitthin Diétás durum száraztésztáink bármelyike.

Összességében tehát elmondható, hogy a pihentető alvásnak kimondottan jótékony hatásai vannak mind a testre, mind a lélekre és hát egyébként is, ki ne szeretne aludni?

Olvass tovább itt!

 

30. heti recept - Fitthin Paleo lenmagos tészta ínycsiklandozó tojáskrémmel

Mai receptünk – a nagy melegre való tekintettel – rövid idő alatt elkészíthető, hogy ne kelljen sokáig a tűzhely mellett ácsorogni. Igazán ízletes lehet akár ebédre, akár vacsorára. Paleolit életmódot folytató olvasóink ugyan úgy fogyaszthatják, mint a fogyókúrázni vágyók.

Hozzávalók/1 adag (55 g):

  • Fitthin Paleo lenmagos szélesmetélt (55 g)
     
  • 3–4 tojás
     
  • 2 gerezd fokhagyma
     
  • 2–3 evőkanál sűrű kókusztejszín
     
  • só, bors, petrezselyem
     
  • 1 evőkanál mustár
     
  • 2 vékony szelet bacon – fogyókúrázók ki is hagyhatják, de nem feltétel

 

Elkészítés:

  1. A tojásokat sós vízben keményre főzzük. Ezalatt kifőzzük a Fitthin Paleo lenmagos szélesmetéltünket is, szintén sós vízben.
     
  2. Ha a tojás megfőtt, szétválasztjuk a sárgáját. Ezt villával összetörjük, amennyire tudjuk. A fehérjét apróra kockázzuk.
     
  3. A bacont felvágjuk, majd saját zsírjában megpirítjuk.
     
  4. A tojáshoz hozzáadjuk a kókusztejszínt, a zúzott fokhagymagerezdeket és a mustárt.
     
  5. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, adunk hozzá petrezselymet.
     
  6. A kifőtt tésztára tesszük a tojáskrémet, megszórjuk a pirított baconnel.
     
  7. Tetejére akár szórhatunk egy teáskanálnyi lenmagot.

 

A tojáskrémes tésztánkat ezután tálalhatjuk. Ha esetleg több krémet készítettünk, mint ami elég lenne az egy adag tésztához, hűtőben tárolva rövid ideig még eláll. Fogyaszthatjuk sültek mellé is, de kenyérre kenve is tökéletes vacsora. Jó étvágyat kívánunk!

Kattints ide további receptekért!

 

A sikeres fogyáshoz nem elég csak a mozgás

Sokan azt gondoljuk, elég csak mozognunk valamit és a fölösleges kilók maguktól tűnnek majd el rólunk. Belekezdünk mindenféle sportba, legyen az konditermi edzés, otthoni gyakorlatok, futás vagy egyéb más lehetőségek. Való igaz, a mozgástól felgyorsul az anyagcsere, megindul a zsírégetés és az izmok erősödése, egy idő után ez mégsem elegendő az esetleges célkitűzéshez.

A sikeres fogyáshoz nem elég csupán sportolnunk, étrendünket is teljesen át kell alakítanunk. Mert bár az tűnhet a legkézenfekvőbb magyarázatnak a hízásra, hogy rohanó mindennapjainkban nincs elég időnk mozogni, mégis sokan elfelejtik, hogy a helytelen táplálkozás talán sokkal jobban hozzájárul ehhez a folyamathoz. Hiszen pont a sietség miatt nincs időnk a rendszeres és megfelelő ételek elfogyasztására. Napi egyszer, talán kétszer, ha belefér egy étkezés, az is egyszerre nagy adag és természetesen a legtöbb esetben gyorséttermi kaja az időhiány miatt. Mivel azért állunk neki a fogyókúrának, hogy megszabaduljunk a fölösleges kilóktól, egyensúlyba kell hoznunk a mozgást az étkezéssel.
 

  • Minden nap elegendő tápanyagot vigyünk be szervezetünkbe. Próbáljunk meg napi ötször étkezni, kevesebbet, de minőségi ételt. Tápanyagokban legyen gazdag és mindenből legyen elég: fehérjéből, szénhidrátból, rostokból ugyan úgy szükséges fogyasztanunk, hiszen mindegyik elengedhetetlen szervezetünk megfelelő működéséhez. A Fitthin Paleo tökmagos és lenmagos, valamit a Fitthin Diétás durum száraztésztáink tökéletesen kielégítik ezt az igényt, tehát fogyókúrázóknak előszeretettel ajánljuk is őket.
     
  • Figyeljünk oda, hogy az étkezés mellett elegendő folyadékot is igyunk, hiszen a sport megizzaszt minket, amivel folyadékot veszítünk. Fontos tehát pótolni azt vízzel, zöldteával, frissen facsart gyümölcslével.
     
  • Hogy a mozgás, amit végzünk hatásos legyen, arra is oda kell figyelnünk, mikor eszünk. A reggeli elengedhetetlen ebben az esetben is. Erre – mint általában – a legmegfelelőbbek a lassan felszívódó szénhidrátot tartalmazó ételek.
     
  • Bár fontos a megfelelő mennyiségű tápanyag bevitele szervezetünkbe, egy fogyókúra során azért jó, ha odafigyelünk a kalória-bevitelre is. Ennek lényege, hogy több kalóriát ne vigyünk be szervezetünkbe egy napi étkezésünk során, mint ami az alapvető működésünkhöz szükséges. Sport közben így testünk kénytelen lesz a tartalékaihoz nyúlni, ami eredményes fogyáshoz vezet.
     
  • Ne felejtsük el, hogy ha nem viszünk be elegendő tápanyagot szervezetünkbe, a zsírtartalékaink helyett az izmainkból fog energiát elvenni a mozgás, ami viszont negatív eredményeket hozhat fogyókúránk során.
     
  • Próbáljuk étkezéseinket egy adott edzés előtt legalább egy órával letudni, hogy az emésztés már ne vegyen el energiát szervezetünktől mozgás közben.
     
  • Bizony, a csokoládé és rossz szénhidrátok fogyasztása a sikeres diéta érdekében tiltólistások. Bár ritkán – és inkább a fogyókúra vége felé – megengedhetünk magunknak egy-egy „bűnözős napot”, törekedjünk ezek teljes elhagyására.
     

A mozgás és az étkezés összeegyeztetése nem csupán az eredményes fogyás szempontjából elengedhetetlen. Ha sikerül harmonizálnunk a kettőt, biztosan sokkal jobban fogjuk érezni magunkat a bőrünkben. Nem csak azért, mert a tükörképünk végre elkezd tetszeni, de lelkünk is felfrissül.

Kattints ide a teljes cikkért!

 

Az vagy, amit megeszel - Az étkezés hatása a lélekre

Ahogy az a címben is olvasható, az vagy, amit megeszel. Ha nem is szó szerint kell értelmezni, átvitt értelemben igenis sok mondanivalója van ennek a mondásnak.

Mai cikkünkben arról írunk, hogy hogyan befolyásolhatja az étkezés a fizikai képességeinket, ezen túl pedig milyen hatással van közérzetünkre, hogyan hat lelki világunkra.

Az egészségtelen ételek megterhelik szervezetünket. A túl zsíros, túl cukros, túl sok, túl kevés étel és a rendszertelen étkezés mind rossz hatással van ránk, ami nem csak fizikailag terhel minket a mindennapokban, de a lelkünkre sincs jó hatással.
 

  • A túl sok étel fogyasztása – akár egyszerre, akár egy nap alatt többször sok – azon túl, hogy nehezíti az emésztést, rosszulléttel járó teltségérzetet ad és idővel a hízás is megindul, szellemi tevékenységünkben is gátol. Lassabban dolgozunk, nehezebben állunk neki a teendőinknek, cselekvésképtelennek érezzük magunkat. A levertség és fáradtság mellett pedig a hízás látványos bekövetkezte miatt a tükörbe sem jó ízzel nézünk bele.
     
  • Ugyanez a helyzet a túl kevés ételfogyasztás során is. A folyamatos energiahiány miatt levertnek, tehetetlennek érezhetjük magunkat, valamint lelkileg sem érezzük magunkat a toppon.
     
  • A túl sok, nem megfelelő minőségű cukor fogyasztása sem javasolt sem fizikai-, sem lelki egészségünkre nézve. Bár a cukor felpörget és energiát ad, ha túl sokat fogyasztunk belőle, ugyan olyan hirtelen visszaeshet az energiaszintünk, hosszabb távon pedig sokkal fáradtabbnak érezzük magunkat.
     
  • A rendszertelen étkezést pedig talán említeni se kell, milyen rossz hatással van életünkre. Valójában ez a „farkába harapott kígyó” képét jeleníti meg: a rohanás miatt nem tudunk rendesen étkezni, ez feszültséget és stresszt von maga után, ugyanakkor azon is stresszeljük magunkat, hogy nem tudunk rendszert kialakítani étrendünkben. Nincs kialakítva benne semmilyen szisztéma, ami miatt környezetünkben, valamint lelkünkben sem tudjuk megtalálni az összhangot.
     

Mind testi, mind lelki harmóniánk eléréséhez fontos, hogy tudatosan étkezzünk. Ehhez azonban – ahogy azt már megírtuk egy előző cikkünkben – türelem, odafigyelés, kitartás és mindenekelőtt gyakorlás szükséges. Ha odafigyelünk a helyes táplálkozásra – miközben fontos a nyugodt környezet is –, testünkkel együtt lelkünket is meg tudjuk tisztítani.

Figyeljünk oda, miből mennyit eszünk, hogy ne terheljük le szervezetünket. Idővel észrevesszük a változást, hogy bár kevesebb és minőségi cukrot – nádcukor, nyírfacukor – fogyasztunk, mégis sokkal több az energiánk nem csak egy, de több napra is. És bár nem fogyasztunk nagy adagokat ebédre sem, rá fogunk jönni, hogy a kevesebb, de tápanyagokban gazdagabb étel nem, hogy leterhelni nem fog minket, de ugyan úgy lendületet, energiát ad fizikailag és lelkileg is – pont emiatt lehet megfelelő választás a Fitthin Diétás durum száraztésztánk valamelyike.

Mert a kevesebb, az bizony néha több!

Kattints ide a továbbiakért!

A bűnözős napok szerepe az életmódváltásban

Tegnapi cikkünkben megtudhattatok pár tippet, hogyan kezdjetek neki egy életmódváltásnak. Felsoroltuk, mik fontosak ahhoz, hogy könnyebben indítsátok el ezt a folyamatot.

A türelem, kísérletezés, régi ételek lecserélése, a megfelelő mozgásforma megtalálása és a rendszeresség mellett említést tettünk az úgynevezett „bűnözős napokról” is. Bár sokan úgy gondolhatjátok, ennek nincs helye egy egészséges életmódra történő váltáskor, mi mégis úgy hisszük, ennyit igazán megengedhetünk magunknak.

Hogy miért?

Egy teljesen más életmódra nehezen áll át szervezetünk, amihez sok idő kell. Főleg a legelején nagyon fontos, hogy kitartóak legyünk elhatározásunk mellett, hogy ezután könnyebben szokjunk hozzá a változáshoz. Mindent azonban nem lehet egyszerre.

A „bűnözős napok” úgy segítenek az életmódváltásban, hogy megengedik azt, hogy ritkán ugyan, de kielégíthessük az édesség/pizza/egyéb szenvedélyünk iránti vágyat. Na de! Nem szabad túlzásokba esni!

A váltás legelején óvatosan bánjunk ezzel, hiszen könnyen visszaeshetünk a változtatás előtti állapotunkba. Javasolt tehát az elején minél ritkábban megejteni ezeket a napokat: két-háromhetente egy szelet pizza, egy túró rudi vagy egy szelet a kedvenc tortánkból még nem jelent semmi rosszat. Az alkohol is ezekhez a napokhoz tartozzon, de könnyen megoldhatjuk úgy, hogy egy bulit a „bűnözős napra” időzítünk. Vigyáznunk kell azonban, hogy ne csábuljunk el ezek után sem. Tudjuk tartani a mértéket.

Ha a kezdeti nehézségeken sikerült túllendülni, már nincs sok dolog, ami megállíthatna bennünket a folyamatban. Fontos azonban, hogy ezeket a „bűnözős napokat” ne negatívan, hanem pozitívan értelmezzük:
 

  • Negatív értelmezés akkor van, ha azért várjuk, mert rettenetesen kívánjuk az édességet stb. és szinte sóvárgunk, hogy végre eljöjjön ez a nap. Ezekkel a gondolatokkal szervezetünknek is küldünk bizonyos jeleket, amelyek miatt még akár egy szelet csoki is kárt tehet az étrendünkben.
  • Gondoljunk ezekre a napokra pozitívan! Jutalomként kezelve szervezetünk is úgy fog reagálni egy szelet csokoládéra, hogy valóban megérdemli azt, így a továbbiakban kevésbé fogunk rá vágyni.
     

Egy idő után talán nem is fogjuk igényelni ezeket a napokat. Különböző cselekkel még a „bűnözős napokat” is ki lehet játszani. Ha például megkívánunk egy szelet pizzát, süssük meg magunknak otthon! A tésztához pedig a búzalisztet cseréljük le teljes kiőrlésűre, de hogy még egészségesebb ételt készítsünk, próbáljuk ki a lenmaglisztet – amiből Fitthin Paleo lenmagos száraztésztáink is készülnek. Kisebb adagot is elég sütnünk, hiszen a lenmagliszt enyhe diós íze növeli a tápértéket, kevéssel is jól tudunk lakni.

A „bűnözős napok” tehát a fent leírtak alapján valóban fontos szerepet tölthetnek be az életmódváltásunkban, de mint láthatjuk, idővel teljesen le tudjuk cserélni kedvenc ételeinket egészséges megfelelőjükre is.

 

Itt olvass tovább!

Egyről a kettőre - Egészséges életmód egyszerűen

Mint mindenben, az életmódváltásban is a kezdet a legnehezebb. Mit ehetünk, mit nem, mennyit, miből, hogyan fér majd bele az időnkbe a napi ötszöri étkezés… Rengeteg kérdés fordul meg a fejünkben, ami már akkor ijesztően hangzik, amikor még csak a változtatás gondolatával játszunk.

Fontos azonban az alapos felkészülés, hogy megtaláljuk azt, ami számunkra a megfelelő életmódot jelenti. Ez azonban időt, kitartást és odafigyelést igényel.

Mai cikkünkben pár jó tanáccsal szeretnénk ellátni titeket, hogy egyszerűbb legyen az átállás egészséges életmódra.

 

  1. Az első és a legfontosabb alapelve ennek a folyamatnak a türelem. Adjunk időt magunknak ahhoz, hogy hozzászoktassuk szervezetünket valami teljesen újhoz. Az első hetek a legnehezebbek, amikor szembesülünk azzal, hogy kedvenc csokinkat több zöldségre kell cserélnünk, a hamburgert pedig egy finom tésztasalátára – amihez kiváló választás a Fitthin Diétás durum tésztánk, ezzel kapcsolatban olvashattatok is egy receptet honlapunkon.
     
  2. Az első hónapokban fontos a kísérletezés. Figyeljünk oda, milyen ételekre hogyan reagál szervezetünk! Milyen minőségű és mekkora az a mennyiség, amit fogyasztanunk kell egy-egy étkezéskor.
    A Fitthin Diétás durum tésztáink, valamint a Fitthin Paleo tökmagos és lenmagos tésztáink pontosan ezt a célt szolgálják; egy étkezés egy adag (55g)! Bár az elején úgy gondolhatjuk, ez az adag kevés egy étkezésre, azonban a váltás során rájövünk, hogy csak azért tűnik így, mert eddig hajlamosak voltunk túlenni magunkat. Legyünk türelmesek, idővel hozzászokik szervezetünk a kisebb adaghoz, a végén pedig belátjuk, hogy napi ötszöri étkezés mellé nem is kell több például egy ebédhez.
     
  3. Ha már nagyjából tudjuk, hogy mi az, amire rosszabbul reagál szervezetünk, elkezdhetjük lecserélni a régi ételeket új, egészséges megfelelőikre. Édességet inkább zöldségre, a cukros üdítőket ásványvízre és zöldteára. A nyírfacukor, nádcukor jól helyettesíti a hagyományos értelembe vett cukrot, de a gyümölcsfogyasztás is tökéletes annak pótlására. A búzalisztet és az abból készült termékeket cseréljük teljes kiőrlésűre, tönkölylisztesre, lenmaglisztesre – ehhez jó választás a Fitthin Paleo lenmaglisztes száraztésztánk.
     
  4. Ha eddig nem sokat mozogtunk, keressük meg a számunkra megfelelő mozgásformát, amit akár otthon is elvégezhetünk. A táncosabb lábúak próbálják ki a zumbát, akik erősíteni szeretnének, végezhetnek felülést, guggolást stb. A futás viszont mindig tökéletes választás.
     
  5. Végül a rendszeresség. Ahogy írtuk, a türelem elengedhetetlen és ez kell ahhoz is, hogy hozzászokjunk az új életmódhoz. A rendszeresség hatalmas segítség, ehhez pedig megfelelő eszköz lehet egy „To-Do-Lista”. Az elején bontsuk le a napokat napszakokra, mikor mit kell csinálnunk, mit akarunk enni, később pedig már talán szükségünk sem lesz rá, hogy felírjuk teendőinket, életmódunk szinte már magától folytatja a változást a jó egészség érdekében.

 

Az egészséges életmód nagy önuralmat igényel. Ha azonban lelkiismeretesen csináljuk, hetente egy, úgynevezett „bűnözős napot” beiktathatunk a folyamatba. Így nem kell lemondanunk kedvenc süteményünkről, hanem megjutalmazhatjuk magunkat egy szelettel, amiért ilyen kitartóak vagyunk egészséges életmódunk megtartása mellett.

 

Teljes cikkért kattints ide!

29. heti recept - Fitthin Diétás durum spenótos tészta

A mai receptünkben a spenót kapott főszerepet. Ez az ízletes zöldség nagyban hozzájárul egészségünk megőrzéséhez,



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 2
Heti: 8
Havi: 73
Össz.: 7 888

Látogatottság növelés
Oldal: Hírek, Cikkek
Diétázó emberek egy adag fogyasztó tésztája. - © 2008 - 2024 - fogyokuras.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »